Ana Sayfa  
 Hakkımızda  
 SMS Gönderme  
 Reklamlar  
 Paket Programlar  
 Kampanyalar  
 Nasıl Reklam Verebilirim  
 Fiyatlarımız  
 Toplu Mail  
 İnsan Kaynakları  
 Hesap Numaraları  
 Ses Örnekleri  
 SMS ALIMI  
 İletişim  

E-Mail Adresi
Parola

 
Güvenlik Kodu
 Parolamı Unuttum
 Üye Olmak İstiyorum
 
  GİZLİLİK ve GÜVENLİK
 


     Promiks Production tamamen üyelik sistemiyle çalışmaktadır.
Her üyenin üyelik bilgileri ve şifreleri farklıdır ve bu bilgiler başkaları tarafından bilinmez.
Bu nedenle verilen siparişler ya da gönderilen mesajlar ve üyelik bilgileri , üye güvenliği açısından saklı tutulur.

     Internet'te güvenlik konusu hep tartışılmaktadır. Özellikle Türkiye'de Internet'in kısa geçmişini göz önünde bulundurursak ülkemizde de kötü niyetli kişilerin Internet'in açık ağ yapısından faydalanmak isteyip kredi kartı bilgilerine erişmek için çaba gösterdikleri bir gerçektir.

     Ancak Promiks Production işlemlerinin yürütüldüğü sunucu (server) bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar öncelikle güvenilirliği her gün test edilen güvenlik duvarlarına (firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. Söz konusu donanımlar aynı zamanda dünyanın en güvenli yazılımlarıyla çalıştırılmaktadır. İkinci olarak Promiks Production’da sipariş verirken girdiğiniz tüm verilerin gizliliği ve bütünlüğü ise 128 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır.

     SSL (Secure Socket Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür. Ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Nestcape Navigator, Internet Explorer vs.) tarafından desteklenmektedir.

     Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar.. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL sertifikamız, en çok bilinen sertifika dağıtıcısı olan GlobalSign şirketi tarafından verilmiştir. Globalsign sertifikası ile siparişleriniz gerçekten Promiks sitesinde yaptığınız belgelenmektedir.

     Promiks Production size ait bilgileri (fatura adresi, e-mail, teslimat adresi, telefon numaraları vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmayacaktır.

     Günümüz şifreleme yöntemleri ile %100 güven içindesiniz. İşleminiz sırasında doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz detaylar, bilgiler (Kredi kartı vb.) 128 bit SSL kullanılarak şifrelenip, Promiks Producton sistemleri tarafından otomatik olarak Garanti Bankası'na iletilir ve provizyon alınır. Promiks Production yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankadan başka kimse erişemez.

     Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan siteye gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla güvenlik altına alınır.

Peki sipariş verdiğiniz sitenin güvenli olduğunu nasıl anlayacaksınız?

     SSL teknolojisini kullanabilmek için Globalsign şirketinin AB yönerge ve direktifleri doğrultusunda hazırlamış olduğu sertifika uygulama prosedürleri çerçevesinde incelemeden geçip SSL sertifikası almak gerekmektedir. Promiks Production Globalsign sertifika ve lisansına sahiptir. Alışveriş yaptığınız sitelerin güvenlik gerektiren (özellikle kredi kart bilgilerinizi girdiğiniz) sayfalarında öncelikle sayfanın Internet adresinin http 'den https'e dönüştüğünü kontrol ediniz. Güvenli bir SSL ortamında bilgi iletip iletmediğinizi anlamak için dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır: Güvenli bir siteye girerken tarayıcınız bunu otomatik olarak algılar. Tarayıcınızın ekranında (genellikle ekranın alt kısmındaki durum çubuğu üzerinde) güvenliği simgeleyen bir kilit ya da anahtar ikonu göreceksiniz. Eğer tarayıcınızın seçeneklerinden, "Güvenlik Uyarısı" seçeneğini aktif hale getirirseniz, her SSL ile korunan sayfaya girişte ve bu sayfalardan Çıkışta tarayıcınız size bir uyarı ekranı çıkartabilir.

     Tarayıcınızın gelişmiş seçenekler bölümündeki güvenlik kısmında, SSL versiyonlarıyla ilgili seçeneklerin işaretli olması da SSL kullanılabilmesi için gereklidir.

     Güvenlikle ve diğer konularla ilgili tüm sorularınızı hiç çekinmeden bize iletebilirsiniz. Sizlere Promiks Production'a olan güveniniz ve gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür eder, Güvenli Alışverişler dileriz...

iletisim@promiks.com Tüm Hakları Saklıdır. © 2005 Promix